Nowa książka ks. Jana Sochonia!

„Mowa wewnętrzna. Sceny z życia duchowego” – najnowsza książka ks. prof. Jana Sochonia już do kupienia w księgarniach.

Książka jest zbiorem osobistych przemyśleń, wspomnień i wierszy jednego z najbardziej rozpoznawalnych kapłanów i poetów naszego czasu.

O najnowszej książce ks. Jana napisali między innymi:

Ernest Bryll

Czytam tę książkę z wielkim i radosnym zaskoczeniem. Oto znany mi od lat Jan Sochoń – przyjaciel, poeta, szanowany filozof i teolog – wydaje mi się jeszcze bardziej intrygujący i bliższy mnie samemu. Dawniej trochę wycofany, nieśmiały – opowiada teraz o wszystkim, co dla niego ważne. Robi to tak bezpośrednio, że nie wiem, czy ta książka jest złożona ze wspomnień, przemyśleń, czy też z zwierszy… Przeczytajcie spis rozdziałów – jakby był wierszem. Jakby był pięknym wierszem zapraszającym do wspaniałej opowieści…

Piotr Wojciechowski

Nowa książka Jana Sochonia prowadzi czytelnika na próg prawdziwie braterskiego spotkania z zadziwiającym swoją witalnością poetą, odważnym teologiem, smakoszem życia i poszukiwaczem prawdziwej pokory i ciszy. Od pogodnego nieba nad rodzicielskim ogrodem w Wasilkowie, po ciemność mistycznych poszukiwań, ku krajobrazom kulturowym podróży – raz są to Włochy, raz Uzbekistan. Autor pisze polszczyzną gęstą od znaczeń, lotną siłą poetyckich metafor.

Książka wydania staraniem środowiska Teologii Politycznej