Książka Romano Guardiniego ze wstępem ks. Sochonia

Bóg. Nasz Pan. Jezus Chrystus. Osoba i życie – klasyczne dzieło znanego teologa Romano Guardiniego zostało właśnie wydane przez Wydawnictwo Fronda. Ziemska biografia Zbawiciela opowiedziana prostymi słowami przez intelektualistę doskonale znającego Ewangelię i języki oryginału. Oto pogłębiona medytacja nad każdym słowem i świadectwem zostawionym w Dobrej Nowinie.

Czytelnik zostaje zmuszony do zastanowienia się nad swoim dotychczasowym stylem obecności w świecie; zrozumie wreszcie, że w zwyczajnych krajobrazach życia, pozostajemy wędrowcami i poza Bogiem nie mamy nikogo.
ze wstępu ks. Jana Sochonia

Romano Guardini – niemiecki duszpasterz, pisarz i artysta słowa. Ekspert od spraw liturgii na Soborze Watykańskim II. Jego prace teologiczne ustawiane są w jednym szeregu z dziełami takich autorytetów jak Karl Rahner, Hans von Balthasar czy Benedykt XVI. Głęboko utożsamiał się z katolicką wykładnią światopoglądową, nie przyjął godności kardynalskiej, w osobistym życiu konsekwentnie naśladował ewangeliczny styl bycia. Zmarł 1 października 1968 roku. Pozostawił po sobie ogromny dorobek naukowy. Jego dzieła stale tłumaczone są na wiele języków świata.

Wstęp do książki autorstwa ks. Jana Sochonia można przeczytać TUTAJ